دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 |
حدیث روز
  • رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم 
  • صَلاةُ اللّيلِ مَرضاةٌ لِلرَّبِّ وَ حُبُّ المَلائِكَةِ وَ سُنَّةُ النبياءِ وَ نورُ المَعرفَةِ وَ اَصلُ اليمانِ وَ راحَةُ البدانِ وَ كَراهيَةٌ لِلشَّيطانِ وَ سِلاحٌ عَلَى العداءِ وَ اِجابَةٌ لِلدُّعاءِ وَ قَبولُ العمالِ وَ بَرَكَةٌ فِى الرِّزقِ؛
  • ارشاد القلوب، ج 1، ص 191

اجرای نادرست برخی قوانین، قانون‌گذار را از وضع آن پشیمان می‌کند

به گزارش روابط عمومي، در اين نشست عليرضا محجوب دبير کل خانه کارگر ايران به مشکل اجراي صحيح قوانين در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از مسئولان وزارت اقتصاد و دارايي به خاطر تفاوت آنچه قانون‌گذار مي‌نويسد و آنچه آن‌ها اجرا مي‌کنند، گلايه دارم.

وي تصريح کرد: متأسفانه در برخي زمينه‌ها، به شکلي قانون اجراشده که قانون‌گذار، از وضع قانون پشيمان مي‌شود. به عنوان مثال، قانون ماليات بر ارزش‌افزوده به اين دليل وضع شد که ما ديگر در چرخه توزيع، انواع ماليات‌هاي ديگر را حذف کنيم و يک ماليات مشخص را بگيريم، آن‌هم در نهايي‌ترين مقصد که خريدار قرارگرفته است.

اين نماينده مجلس در ادامه به انتقاد از گسترش فروشگاه‌هاي بزرگي که عمدتاً به فروش کالاهاي خارجي مي‌پردازند، پرداخت و گفت: امروز مجموعه‌هايي تحت عنوان فروشگاه‌هاي بزرگ راه‌اندازي مي‌شوند که معلوم نيست به کجا متصل هستند، ولي قطعاً به توليد داخلي کشور وصل نيستند و مروج بازرگاني هستند.

وي تصريح کرد: سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت ادغام شد تا وضعيت بازرگاني خارجي مشخص شود، در قانون اساسي اصل بازرگاني خارجي بر دولتي بودن است. حال اگر دولت اختيار آن را داده است بايد توضيح دهد، زيرا در وضعيت فعلي به زنجيره توزيع و تعاوني‌هاي کشور جفا مي‌شود.

محجوب تأکيد کرد: معني ندارد عده‌اي کاري کند که به کلي بازار را به نفع گروهي و به ضرر گروهي ديگر به هم بزنند و اين مسئله بايد به شوراي رقابت جهت تصميم‌گيري ورود کند.

وي در ادامه ضمن تشويق مديران اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها به طرح پيشنهاد براي حل مشکلات گفت: حيات فروشگاه‌ها، اتحاديه‌ها، تعاوني‌ها، و همه مجموعه‌هاي کوچک بسيار مهم بوده که بايد از آن صيانت شود. رسيدن به اين مهم، درگرو پيشنهادهايي است که شما تدارک خواهيد کرد و وقت خواهيد گذاشت تا ماهم انشا الله در مجلس با تمام توان و مساعدت رياست محترم مجلس و ديگر کميسيون‌ها، در جهت نيل به اين اهداف حرکت خواهيم کرد.

اين نماينده مجلس در پايان، به ارزش فعاليت گروه صنعتي انتخاب به عنوان يک از سکان‌داران توليد در ايران اشاره کرد و افزود: اين گروه، يکي از سکان‌داران توليد ملي و پرچم جمهوري اسلامي است که اميدواريم اين پرچم را با تلاش و کوششان هميشه به دوش داشته باشند. حيثت و شرافت کشور را در قالب مجموعه کارخانه‌ها حفظ کنند.

   1394/4/24 16:52

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.6/10 (تعداد آرا 14 نفر )