چهارشنبه 01 فروردین 1397 |

بخش خصوصی توانایی تحول در جامعه و مدیریت جهادی اثربخش را دارد


مدیرعامل بزرگترین مجموعه تولید کننده لوازم خانگی کشور گفت: بخش خصوصی هم در زمینه تحولات جامعه و هم در مقوله مدیریت جهادی مؤثر است، دولت به تنهایی نمی تواند ساختارها را اصلاح کند، به همین دلیل باید به بخش خصوصی بیش از گذشته بها داد.
 
به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، محمدرضا دیانی اظهار داشت: زحمت و تلاش کنونی ما برای آینده دنیوی و اخروی مفید و اثرگذار خواهد بود، البته برای تلاش صحیح و زندگی درست نیازمند تنویر عقل هستیم، در ارتباط با تنویر عقل روایات بسیار زیادی وجود دارد و نکته ای که باید بیش از گذشته به آن واقف باشیم این است که دین نه بر احساس و عاطفه، بلکه بر پایه هایی از عقل و منطق استوار است.
 
مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب با اشاره به اینکه هر چه ضعف قوای عقلانی باشد به همان میزان کارایی نیز کاهش می یابد، تصریح کرد: انسان باید مسیر و خطوط ویژه ای را در زندگی و کار خود انتخاب کند که به وسیله آن خوراک عقل به بهترین حالت تأمین شود، برای مثال آیات قرآنی و ادعیه از بهترین مسیرهایی محسوب می شود که توجه و عمل به آن، انسان را به سمت و سوی موفقیت و رستگاری پیش می برد.
 
دیانی با تأکید بر اینکه علم لاینفع هیچ ارزش افزوده ای ندارد، افزود: انسان باید به دنبال حکمت باشد، حکمت از تنویر عقل حاصل می شود و منفعتش حتمی خواهد بود، علاوه بر آن ذکر این نکته ضروری است که ما باید با نیت و انگیزه صحیح و عمل درست به خالصانه ترین زنجیره ارزش ها دست پیدا کنیم، به دنبال فکر و انگیزه صحیح، با برنامه ریزی مناسب و با حداکثر توان فعالیت کنیم.
 
کارآفرین نمونه کشور ادامه داد: هنگامی که مبحث اقتصاد و جهاد اقتصادی مطرح می شود باید دید چه نیازهایی در جامعه وجود دارد که می توان برای رفع آن ها حداکثر ارزش ها را کسب کرد، کجا و در چه بخشی کاری روی زمین مانده که باید آن را رفع کرد، همین اندیشه و تلاش ناب خود را در بستر نیازهای جامعه نشان می دهد.
 
وی با بیان اینکه ایران در ۳۵ سالی که از انقلاب گذشته است، توانسته الگوی مناسبی را در حاکمیت ارائه کند، گفت: این الگو از لحاظ مبنا، تفکر، دموکراسی و عدالت اجتماعی یک الگوی ارزشمند است، البته این به معنای بی اشکال بودن نیست بلکه در برخی موارد باید اصلاحاتی انجام گیرد.
 
مدیرعامل بزرگترین  مجموعه سازنده لوازم خانگی ایران اضافه کرد: الگوی جمهوری اسلامی بر مبنای مبارزه با انحرافات و جریانات منفی شکل گرفته، اما وظیفه مهم کنونی، اصلاح است و این اصلاح باید از بخش های لایه های پایین جامعه آغاز شود و بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد می توانند به بهترین شکل حاکمیت را یاری کنند، چرا که حکومت ها به تنهایی قادر به این کار نیستند.
 
بخش خصوصی توانایی تحول جامعه را دارد

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: وقتی اجزای جامعه اصلاح شود ارزش ها جای مشکلات را خواهند گرفت و این اصلاح، با فکر و اندیشه ناب توأم با برنامه رقم می خورد، سازمان های مردم نهاد دارای فکر، تدبیر، عقل، برنامه و بودجه با پایش عناصر مختلف می توانند در زمینه تحولات علمی، فکری و دینی گام بردارند و به بهترین شکل این تحولات را گسترش دهند.
 
رییس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور با اشاره به مقوله مدیریت جهادی اظهارکرد: هر شخص و مدیری باید این نکته را مد نظر قرار دهد که می تواند در هر حوزه ای اثر بخش باشد به شرط اینکه استقامت، صبر، تلاش و کوشش داشته باشد و با تدبیر و عقل و برنامه پیش برود.
 
استراتژی تولید ملی در گروه صنعتی انتخاب به بهترین شکل پیش می رود

دیانی همچنین از شکل گیری مدیریت دانش در گروه صنعتی انتخاب سخن گفت و ادامه داد: برخورد با مشکلات و یافتن راه حل آن مدیریت دانش را شکل می دهد و گروه صنعتی انتخاب از معدود مجموعه هایی است که در آن مدیریت دانش وجود دارد، همچنین از معدود تولیدکنندگانی است که استراتژی تولید ملی را به بهترین شکل پیش می برد و این تولید با کمترین نیاز به منابع اولیه کشور مانند نفت و سنگ آهن انجام می شود و این افتخاری برای یک مجموعه خصوصی است.
 
این تولید کننده بخش خصوصی در این باره اضافه کرد: مجموعه گروه صنعتی انتخاب با عمق دهی به انگیزه ها و فعالیت های توانسته به خود کفایی دست یابد و موفق به ایجاد اشتغال پایدار شده است.
 
بخش خصوصی در زمینه مدیریت جهادی نقش پر رنگی دارد
 
دیانی با بیان اینکه به دنبال تعالی روز افزون ارزش ها و فکر و تولید هستیم، تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی تواند برای رفع مشکلات کار کند، بلکه به مساعدت بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد نیاز دارد، بخش خصوصی و سازمان های مردم نهادی که فکر، اندیشه، برنامه و پول داشته باشند، این نوع بخش خصوصی خواهد توانست در جهت جهاد اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی گام های اساسی در کشور بردارد.
 
کارآفرین نمونه کشوری با ذکر مثالی گفت: در کشور ما سازمان های متعددی متولی فرهنگ بوده اند، اما به راستی آیا دستاوردهای آن ها مطلوب بوده است؟ هر زمان فرهنگ به سازمان های مردم نهاد سپرده شود، در آن زمان فکر و اندیشه و برنامه مثبت شکل خواهد گرفت.
 
مدیریت جهادی نیازمند ایجاد موج های ارزشمند و مثبت است

این تولید کننده بخش خصوصی کشور گفت: مدیریت جهادی بیش از هر چیز نیازمند ایجاد موج های ارزشمند و مثبت است، برای مثال در حوزه اقتصادی و اجتماعی باید بیشترین ارزش ها را کسب کنیم، دستیابی به ارزش ها دستیابی به فکرهای ناب و برترین عملکردها را به دنبال خواهد داشت و این راه حلی برای برون رفت از مشکلات است.
 
دیانی به نگاه جامع، نظم، برنامه های مدون، استراتژی موجود و توجه با اشتغال پایدار در گروه صنعتی انتخاب اشاره کرد و افزود: پایداری موجود در این مجموعه صنعتی با تلاش بی وقفه به وجود آمده است، همین اقتدار، نظم و ترتیب و تکنولوژی، همگان را به تعجب وا می دارد برای مثال اعضای کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی پس از بازدید درباره الگوسازی تولید به وسیله گروه صنعتی انتخاب سخن گفته اند.
 
مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب با تأکید بر اینکه اصلاح فرایندها می تواند حماسه های ماندگار را رقم بزند، خاطرنشان کرد: سال جاری باید دست به دست هم دهیم و با کم ترین دغدغه فکری برای خود فرصت های تبیین را ایجاد کنیم، دیدگاه گروه نه فقط به تولید صرف بلکه باید در جهت جریان سازی مثبت در جامعه نیز باشد و در این راه، انتقاد صحیح و به دور از سیاه نمایی مثمر ثمر خواهد بود.
   1393/1/25 08:26

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5/10 (تعداد آرا 2 نفر )